Antresole z drewna-Stolarstwo Rękodzielnicze. Stolarstwo Wrocław.

Antresole drewniane

Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.

Antresola-miejsce mieszkalne lub biurowe ewentualnie magazynowe, składające się jednego lub kilku pomieszczeń względnie pokoi, wygospodarowane z przestworu parteru, piętra budynku mieszkalnego lub hali przemysłowej. Nie jest istotą osobnego poziomu. 

Tak mówi nam opis. 

Mamy w mieszkaniach takie obszary, które aż proszą się o dobudowanie względnie dostawienie sprzętu, powiedzmy ze schodami i sporą platformą. 

Antresole drewniane 

zapewne pojawiły się gdy budownictwo mieszkaniowe posiadało wysokie pułapy. Budynki czynszowe z przełomu XIX i XX wieku spełniały te kryteria. 

Najniższe kondygnacje takich kamienic posiadały bardzo wysokie izby, niekiedy dochodzące do kilku metrów. Antresolę drewnianą możemy, oprócz właściwości powiększających metraż, także stosować jako miejsce w funkcji sypialni lub nawet dwupoziomowego łóżka z drabinką.

Oczywiście ze względu na różne epoki w architekturze i antresole przybierały różne formy. 

Do najwiekszego rozkwitu stylizacji możemy zaliczyć epokę renesansu oraz baroku, gdzie ornamentyka górowała nad formą. 

Trzeba jednakowoż pamiętać o miejscach, tzw. chórach czy balkonach, które można znaleźć w budynkach sakralnych oraz użyteczności publicznej a spełniające formułę.

 Antresole z drewna można wykończać rzeźbą, intarsją oraz różnymi farbami lub olejami, obecnie w modzie jest stosowanie barwideł i naturalnych olejów. 

Pomówmy o tradycyjnym sposobie wyrobu antresol drewnianych. Stolarz pobierając obmiar, ustala z klientem, korzystając z zasady złotego podziału, wielkość i rozmieszczenie. 

Trzymając się zasad,  przystępuje rzemieślnik do dzieła. 

Tworzy szkielet, na którym będzie ułożona podłoga oraz zostaną osadzone barierki, do którego zostaną przystawione także schody. Wszystkie części winny być wykonane pieczołowicie oraz starannie. 

Wszystkie łączenia nienagannie spasowane. Antresola jest wyrobem rozdzielnym więc do montażu przystępuje się bez większych trudności w transportowaniu. Po wszystkim, zamawiający może już tylko być szczęśliwym posiadaczem drewnianego, długowiecznego cuda. 

Antresole z drewna do zamówienia u nas.