Balustrady z drewna-Stolarstwo Art. Stolarstwo Wrocław

Balustrady drewniane można podzielić na kategorie wykonania. W zależności od stylu w jakim są wykonane schody tak i balustrady drewniane obciążone są tym samym stylem. Mamy tralki o przekroju kwadratu, prostokąta a także koła. 

Pochwyty w balustradzie, mogą być zarówno bez profili jak i ze zdobiącymi frezowaniami. Stolarstwo Art-stolarz wrocław.

 Nieodzownym zamknięciem przestrzeni schodowej są niewątpliwie solidne, balustrady drewniane. Wykonywane na modłę zamawiającego, z różnych materiałów drzewnych. Ich głównym przeznaczeniem jest zabezpieczenie ciągu komunikacyjnego przed upadkiem w otwór stropowy. 

Są ustalone, ergonomiczne kształty, które zapewniają wygodę w użytkowaniu, właściwie dobrane wymiary pochwytu dają dobre ujęcie dłonią, właściwe rozmierzenie tralek, usztywniają całość ale i też zabezpieczają przed wypadnięciem małych dzieci. Stolarstwo Art, stolarz wrocław.

 Renesans jest tego oczywistym przykładem, niebywałe formy oraz fantastyczne zdobienia doprowadziły do powstania form balustrad drewnianych niezwykle artystycznych i świetnie się prezentujących. Stolarz Wrocław.

W okresie rokoko, balustrady drewniane nabrały zdecydowanie masywniejszych kształtów, stosowane do schodów w bogatych pałacach, nie mogły być zbyt małe. Już nie slużyły do chwytania lecz do zdecydowanego opierania się. Tralki zamieniły się w rzeźbione kasetony a motywy kwiatowe, już wtedy były nieśmiertelne. 

Nawet obecnie, niektórzy nie stronią od arabeskowych wykończeń. Na zamówienie w Stolarstwo Art. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.

 
 Montowanie poręczy balustardy drewnianej do tralek a potem osadzanie ich w policzki schodów, zwiększało stabilność całej konstrukcji.

 Obecnie jak i kiedyś stosuje się do kotwienia tralek gniazd i kołków. Niejednokrotnie aby wzmocnić takie połączenie, używa się nacięcie kołka i osadzenie klina, który po wsadzeniu w gniazdu rozpiera się. 

 Pierwsze balustrady drewniane wyrabiano ze zwykłych drągów wczepianych w ściany domostw, z czasem nastepowały zmiany w wyglądzie, zawsze jednak starano się aby balustrady drewniane powoli stawały się niemalże dziełem sztuki. Stolarz Wrocław.