Bary z drewna-Stolarstwo Art. Stolarstwo Wrocław.

Gdy wybieramy się do miejsc użytku publicznego takich jak restauracje, kawiarnie, często korzystamy z barów z drewna, lad. Przeznaczenie jest ich oczywiste, oprzeć się na nich, ustawić naczynia z ulubionym napojem, strawą. 

Mało kto jednak zastanawia się jak i z czego są wykonane. 

Skonstruowane z różnych materiałów, pozwalają nam świetnie spędzać czas. Jakież to materiały zawdzięczają powstanie baru z drewna? Przeważnie, w zakładzie stolarskim Stolarstwo Art stosujemy lite drewno, gatunków drzew najbardziej odpowiednich do tego rodzaju sprzętów.

 Jakie to są gatunki? 

Śpieszymy z odpowiedzią: najlepsze są oczywiście najtwardsze, takie jak buk, jesion, dąb z liściastych oraz modrzew z iglastych. Drewno bukowe, obok rzadko stosowanego drewna grabowego, spełnia wszystkie parametry wytrzymałościowe, jednakże jako materiał podlegający istotnym wahaniom wymiarowym, winno  być odpowiednio przygotowane do zastosowania w wyrobie baru z drewna. 

Drewno jesionowe należy do gatunków o zdecydowanie widocznym usłojeniu, co daje mu ciekawe ożliwości wykończeniowe,przez co można osiągnąć interesujące rezultaty poprzez barwienie, otrzymując estetyczne i niepowtarzalne wzory. Warto także nadmienić, iż drewno jesionowe jest także twardym gatunkiem, odpowiednim na bary z drewna w restauracjach i pubach, gdzie przewija się dużo osób.

 Drewna dębowego nie trzeba nikomu przedstawiać, to klasyk w wykończeniach, solidny o pięknym kolorze oraz usłojeniu, zmieni pomieszczenie nie do poznania. Istnieje jeszcze jeden materiał stolarski zalecany do takich prac, jest to sklejka. Zdecydowanie najbardziej stabilna wymiarowo, w szerokiej gamie wymiarów i grubości, wspomoże lite drewno. Bary z drewna potrafią być finezyjnie wykończane. 

Bary drewniane możemy podzielić jesli chodzi o ich konstrukcję na skrzyniowe oraz szkieletowe, pierwsze posiadają bardzo zbitą, stała i stabilną budowę, drugie są nieco lżejsze, bardziej filigranowe. 

Niekiedy bary drewniane przybierają różne kształty od zdecydowanie prostokątnych brył do krzywoliniowych, łukowych postaci. 

Gdzież jak nie przy barze drewnianym zawiązuję się ciekawe znajomość? Stolarstwo Art jest za takimi zawiązaniami. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.


Ważne: wypełnij pola oznaczone *