Drzwi drewniane Wrocław-Stolarstwo Art. Stolarz Wrocław.

Najstarsze drzwi drewniane powstały w sumeryjskim państwie mieście o nazwie Nippur około 2 tysięcy lat przed naszą erą a obecnie znajdują się w muzeum w Londynie. Przez epoki wytwarzano różnorakie skrzydła. Można je podzielić na kilka odrębnych konstrukcji. 

Mamy deskowe pełne i listwowe ażurowe, płytowe i płycinowe, jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe, obrotowe i wahadłowe, z naświetlami i bez naświetli. Jeśli zaś idzie o wykończenia czy ozdobniki, mamy ramy frezowane profilowane, fazowane, zaoblane. Stolarstwo Art-stolarz wrocław.

Drzwi drewniane z początku chroniły mieszkańców zabudowań przed zwierzętami, nieproszonymi goścmi oraz zmienną pogodą. Najwcześniejsze wspomnienia o nich odnaleziono w zapiskach będących w starożytnym Egipcie a mówiły one jak wyrobione zostały wrota świątynne. 

Ówczesne drzwi drewniane  wytwarzano najczęściej z litej deski — dębowej, oliwnej, cyprysowej i cedrowej.Wybór gatunku był podyktowany miejscem i klimatem miejsca. Stolarz Wrocław.

Także rynek okuć budowlanych zadowoli szczególnie wymagających klientów, różne rodzaje zamków i wkładek, zawiasów o trójmwymiarowyej regulacji. Posiadając tak olbrzymi arsenał możliwości, pozostaje nam tylko projektować i wytwarzać dobre i trwałe drzwi drewniane w stolarstwo wrocław. 

Dziś dom jest naszym bastionem, do którego wracamy, żeby w nim wypocząć i odizolować się od świata zewnętrznego, a drzwi drewniane dają nam poczucie niezależności, pozwalają zapewnić dystans i spokój. 

Podejście do tego bardzo istotnego drewnianego zamknięcia otworów naszego domu zmieniało się przez wieki wraz z całym społeczeństwem. Drzwi drewniane w Stolarstwo Art. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.

Także w zależności od zastosowania, czy w pomieszczeniach  mieszkalnych czy też w obejściu. 

Obecnie mamy ogromny wybór różnych drzwi drewnianych wejściowych i wewnętrznych, które wykonane są z rozmaitych materiałów: z drewna, płyty wiórowej czy metalu, nie można również narzekać na rynek wykończeniowy drzwi drewnianych, szeroki wachlarz lakierów: wodnych jednoskładnikowych, dwuskładnikowych, poliuretanowych jedno i dwuskładnikowych rozpuszczalnikowych o szerokiej gradacji połysku, olejów o różnym stopniu twardości i  a także ogrom kolorantów oraz bejc. Stolarz Wrocław.

 


Ważne: wypełnij pola oznaczone *