Fronty drewniane

Każdy mebel skrzyniowy nie byłby w pełni stosowany, gdyby nie posiadał zamknięcia przestrzeni.
W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie osadzenie frontu z drewna.

Front meblowy drewniany może przybierać różne kształty ze względu na konstrukcję, gatunek drewna oraz sposób wykończenia.

Front meblowy drewniany, aby był stabilny, najlepiej gdy jest wykonany z drewna poddanego właściwie długiemu leżakowaniu oraz gruntownie wysuszonego. Stolarz Wrocław.

Bardzo dobrym gatunkiem na front meblowy jest drewno olchy i topoli. O gęstej strukturze oraz nieszczególnie wyodrębnionych słojach, nie sią podatne na duże odchyłki i paczenie.

Aby wykonać front meblowy drewniany, który będzie służył przez lata, warto zastosować stare rzemieślnicze połączenia stolarskie.
Do najmocniejszych należą złącza uciosowe z wpustką lub zakładką.

Front meblowy drewniany w ten sposób wyrobiony spełni nasze wymogi. Bardzo istotną także jest konstrukcja drzwiczek. Podstawową i najbardziej zrównoważoną jest budowa ramowo-płycinowa. Stosując te rozwiązanie, nie musimy się obawiać żadnych niespodzianek. Stolarz Wrocław.

Jak można przypuszczać front meblowy drewniany powstał w prostej linii od skrzydeł drzwiowych, które to są z nami od starożytności.

Najwcześniejszy front meblowy drewniany pojawiłsię w czasach greckich i rzymskich. Już ówczas były pięknie wykonywany, z intarsjami, rzeźbiony. Często stosowano w nich zamki, uniemożliwiając ingerencję postronnych osób. Stolarz Wrocław.

Front meblowy drewniany można zabezpieczyć na różne sposoby, można do olejować, lakierować, a także barwić. W sytuacjach, gdy resztę umeblowania mamy postarzane, także i front meblowy drewniany można postarzyć na kilka sposobów.

Możemy uznać, iż praprzodkiem frontu meblowego było zamknięcie kufra. Od tamtych czasów front meblowy drewniany służą nam swoją krasotą oraz praktycznością.  U nas państwo zamówią różnego rodzaju fronty z drewna na zamówienie. Stolarz Wrocław.