Okna drewniane Wrocław-Stolarstwo Art. Stolarstwo Wrocław

Odkrycia wskazują na niebagatelny wkład cywilizacji rzymskiej na innowacyjność w konstrukcji litej tafli szklanej, trzeba im przekazać pałeczkę pierwszeństwa, właśnie oni jako pierwsi zamontowali spory bryt szkła. 

Od tamtych czasów pojawiały się to wciąż nowe rozwiązania technologiczne a także konstrukcyjne. Stolarstwo Wrocław. Warto także nieco wspomnieć o tradycjach nie tylko okna europejskiego.

 Kraje dalekiego wschody w swych oknach drewnianych, odmiennych od naszych stosowali zamiast szyb, papier czerpany. Stolarstwo Art-stolarz wrocław.

W sumeryjskich domach nie było okien drewnianych jedynie otwór ścienny, który służył za wcześniej wymienione. w kolejnych okresach rozpoczęto stosować w owym otworze, zasłony, przeważnie ze zwierzących skór lub wypełniano je zgrzebnymi tkaninami. Także stosowane wypełnienie z desek ręznie ociosywanych. 

Historia dokładnie nie mówi kiedy, ale w jakiś czas potem, niektórzy mieszkańcy wyrabiali drewniane okiennice, które montowali do ścian, umożliwiając ich ruchomość. Stolarz Wrocław.

 Główną cechą takich "okien drewnianych" było nie dopuszczanie zbyt dużej ilości światła słonecznego do wnętrza a jako, iż szczelność była o wiele lepsza od zwykłej tkaniny, na tym poziomie umożliwiała już ochronę także przed wiatrem. W późniejszym okresie, w antyku, okna drewniane zaczęły pełnić zaszczytną rolę dekoracyjną, uwydatniając wygląd budynku. 

Z rozwojem stolarki budowlanej w ramy okienne zaczęto osadzać listwy pionowe i poziome, w które wkładano szkło a było ono wykonane na wzór witrażu. Stolarz wrocław. Stolarstwo Art.

Z kolei w krajach zachodu manufaktury na większą skalę zaczęły wyrabiać duże okna w XVII wieku. Okna drewniane, jak wiele wytworów w gospodarstwie człowieczym powstawały przez wieki, zmieniając swój kształt. Reasumując, cel zawsze okna drewnianego jest ten sam, zamknąć otwór w murze, dać światło i trzymać ciepłotę. Stolarstwo Art, stolarz wrocław.

Dziś mamy niewiele wspólnego z oknami drewnianymi chociażby sprzed kilku dekad. Kiedyś stosowano okna krosnowe, skrzyniowe z różnymi wariantami a także zespolone, niekiedy nazywane szwedzkimi. Kiedyś aby uzyskać większą izolację, uszczelniano okna słomą, poźniej wprowadzono  okna skrzynkowe, zespolone aby dziś stosować okna drewniane z szybami komorowymi. Stolarstwo Art, okna drewniane. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław. 

Naprawa okien i drzwi okiennych

Wracamy z pracy, szczęśliwi, zadowoleni, niestety radość pryska, gdy nasz pupil, z wiernej miłości, chciał na swój sposób otworzyć drzwi lub okno.

Bliski kontakt z zębami lub pazurami psimi drewna, powoduje zawsze uszkodzenia. Na szczęście, jak mawiamy prawie nie ma rzeczy nie do naprawienia.

Zlecą u nas państwo odnowienie czy to uszkodzonych drzwi balkonowych, drzwi wejściowych. W zależności od technologii napraw, proponujemy państwu różne rozwiązania cenowe i jakościowe.

W najlepszym przypadku wystarczy zastosowanie odpowiednich wypełniaczy oraz dobór koloru pokrycia malarskiego i po kłopocie.
W uszkodzeniach, gdzie dochodzi do zniszczenia lub oderwania części drewnianej, niemożliwych do łatwej naprawy, proponujemy odtwarzanie elementów.

Czasem się zdarzy, iż powierzchnia ramy okna lub ramy skrzydła drzwiowego jest zaledwie draśnięta stosujemy naprawy na miejscu. Zmniejsza to całkowity koszt.

Jednakże przy większych naprawach, może zaistnieć przetransportowanie sprzętu na zakład.

Wyceny prac naprawczych jest ustalana po oględzinach.

Na swoje usługi dajemy zapewnienie długotrwałej jakości.

Ważne: wypełnij pola oznaczone *