Stoły drewniane Wrocław-Stolarstwo Art. Stolarstwo Wrocław.

Mebel o konstrukcji szkieletowej a także skrzyniowej składający się z płyty szczytowej ( blatu) i podstawy. Stoły drewniane występują w różnych wariantach konstrukcyjnych i dizajnerskich, wykonywane są z różnych materiałów i przeznaczone do wszelakiego zastosowania. W dawnych czasach stoły drewniane były sprzętami niepierwszorzędnymi. Powszechnie uznanie stoły zdobyły w okresie średniowiecza i od tego czasu następuje ich rozkwit jako jednego z podstawowych sprzętów meblarskich. Były proste w kształcie, o blacie wykonanym z desek, połączonych na szerokość. Nieco ciężkie w wyglądzie. W następnej eopce stoły drewniane wzbogacano rzeźbieniami, uszlachetniano powierzchnie wklejkami z różnych gatunków drzew. Meble te stawały się powoli dziełami sztuk. 

Najbujniejszy rozkwit dekoracyjności stołu drewnianego nastapił na epokę rokoko. Ówczesne wyroby nie miały sobie równych w bogactwie zdobień. Stosowano snycerkę na najwyższym poziomie a także inkrustacje oraz intarjse. Stoły drewniane były zdecydowanie do podziwiania niż uzytkowania. Kolejne epoki przynoszą syntezę stylów stworzonych wcześniej z nowymi pomysłami. Łączy się wyrafinowane zdobienie z wątkami sztuki ludowej. Zaczyna wyrabiać się stoły rozkładane, z półkami, ze składanymi płytami. Stosuje się nowe sposoby zabezpieczania drewna w stole drewnianym. Lakiery dwuskładnikowe dają niebywałą wręcz odporność na uszkodzenia, koloranty pozwalają osiągnąć różne warianty wybarwień. Stoły możemy podzielić na kilka rozwiązań konstrukcyjnych. 

Mamy je o nogach prostych, nogach kolumnowych oraz krzyżakowych. Są stoły o stałych szczytach jak i rozsuwnych. Mamy stoły kuchenne, stoły do pokoju, stoły bilardowe, stoliki kawowe oraz inne. Dzisiaj łączy się wiele wątków estetyczno-konstukcyjnych stołów z drewna. Mamy mieszanie stylów plastycznych. Klasyczne nogi lub kolumny są łączone z płaskim niezdobnym blatem. Wykończenia są także łamane, dół stołu drewnianego jest z uwidocznionym rysunkiem drewna, natomiast szczyt pokryty powłokami pełnokryjącymi. Te rozwiązanie daje ciekawy, przestrzenny efekt. I u nas zamówią państwo takie rozwiązanie. Stolarstwo Art. Stolarz Wrocław. Stolarstwo Wrocław.